Informace o zpracování osobních údajů

Kdo je správcem Vašich osobních údajů?

Správcem Vašich osobních údajů je Vysoké učení technické v Brně, Antonínská 548/1, 601 90 Brno, IČ: 00216305, DIČ: CZ00216305. Jedná se o veřejnou vysokou školou zřízenou zákonem. Při své činnosti Vysoké učení technické v Brně zpracovává osobní údaje podle Nařízení Evropského parlamentu a Rady (EU) 2016/679 ze dne 27. dubna 2016 o ochraně fyzických osob v souvislosti se zpracováním osobních údajů a o zrušení směrnice 95/46/ES (obecné nařízení o ochraně osobních údajů) a podle dalších právních předpisů. Vysoké učení technické v Brně (dále i „VUT “) v souvislosti s účinností výše uvedeného Nařízení (dále i „Nařízení GDPR“) ustanovilo pověřence pro ochranu osobních údajů, kterým je RNDr. Mgr. Daniela Dvorská. Pověřence je možno kontaktovat na adrese sídla VUT, Antonínská 548/1, 601 90 Brno, e-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript..

Proč Vaše osobní údaje v tomto případě zpracováváme?

Účelem zpracování Vašich osobních údajů je v tomto případě evidence účastníků SVOČ na FAST VUT.  Účast ve SVOČ je dobrovolná, přihlásit se můžete prostřednictvím studentského intranetu FAST.

Jaké osobní údaje o Vás za tímto účelem zpracováváme?

O účastnících SVOČ zpracovává VUT tyto osobní údaje:

1. a) Identifikační údaje
  2. jméno a příjmení, tituly
  3. osobní číslo (VUT ID)
  4. název fakulty, na které studujete
  5. program (obor), který studujete
  6. ročník, ve kterém v současné době studujete
  7. b) Kontaktní údaje
  8. e-mailová adresa, kterou je Vaše e-mailová adresa v informačním systému VUT, jejímž prostřednictvím s Vámi budeme komunikovat.
  9. c) další údaje
  10. název práce, se kterou se účastníte SVOČ
  11. rok, ve kterém se účastníte SVOČ

Zpracováváme Vaše osobní údaje v souladu s platnými právními předpisy?

Ano, právním důvodem pro zpracování osobních údajů ze strany správce je plnění úkolů veřejné vysoké školy ve veřejném zájmu, zejména v souladu s ustanoveními zákona o vysokých školách a Statutu VUT.

Budeme Vaše osobní údaje někomu předávat?

Ano.

V případě, že postoupíte do celostátního kola SVOČ, budou Vaše osobní údaje včetně Vaší práce, se kterou se SVOČ účastníte, předány univerzitě, která pořádá celostátní kolo SVOČ.

Na vyžádání mohou být Vaše osobní údaje ze zákona poskytnuty i Ministerstvu školství, mládeže a tělovýchovy České republiky a mohou být rovněž předány příslušnému kontrolnímu orgánu, výhradně na základě jeho zmocnění vyplývajícího z právních předpisů.

Jak dlouho budeme Vaše osobní údaje zpracovávat?

Vaše osobní údaje se budou v souvislosti s Vaším zapojením do SVOČ zpracovávat v dokumentech v listinné nebo v elektronické podobě nebo v informačních systémech po dobu 5 let,  poté budou dokumenty s osobními údaji posouzeny a navrženy buď k předání do Archivu VUT nebo ke zničení. S osobními údaji v elektronické podobě nebo v elektronických informačních systémech bude naloženo obdobným způsobem (archivace nebo výmaz).

Práva subjektů údajů

Máte právo požadovat od správce osobních údajů (dále i „správce údajů“) přístup k osobním údajům (můžete požadovat informaci o tom, jaké Vaše osobní údaje jsou zpracovávány), právo na jejich úpravu nebo i výmaz, popřípadě omezení zpracování. Můžete vznést námitku proti zpracování a máte právo na přenositelnost osobních údajů.

Žádosti, ve kterých uplatníte svá  práva uvedená v předchozí větě, mohou být doručeny osobně na podatelnu VUT , Antonínská 548/1, 601 90 Brno, nebo elektronickou poštou na adresu Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.. Uvedená podání budou posouzena a vyřízena podle Nařízení GDPR a podle dalších platných právních předpisů.

Máte dále právo podat u dozorového úřadu, kterým je Úřad pro ochranu osobních údajů, stížnost, že zpracováním Vašich osobních údajů je porušeno Nařízení GDPR. Kontaktní údaje dozorového úřadu jsou: Úřad pro ochranu osobních údajů, Pplk. Sochora 27, 170 00 Praha 7, elektronická podatelna Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. .